Abdurrahim Albayrak: Bankalara yalvaracağıma Galatasaraylılara yalvarırım

Abdurrahim Albayrak: Bankalara yalvaracağıma Galatasaraylılara yalvarırım…

Abdurrahim Albayrak: Bankalara yalvaracağıma Galatasaraylılara yalvarırım

Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak,dayısı Mustafa Küçükmustafa’nın cenazesi için geldiği Rize’de gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 Inter’den Milan’a, Barcelona’dan Real Madrid’e futbolcular gidebiliyor. Neden Türkiye’de büyük bir takım sistemine uymayan oyuncuyu rakibine vermesin. Neden Fenerbahçe‘de oynayan bir futbolcu Galatasaray‘a veya Beşiktaş’a gitmesin. Aramızda bu tip şeylerin olması hem taraftarlar açısından tansiyonu düşürür hem de ülkenin parası boşa gitmemiş olur. Alıyorsunuz bir futbolcu sisteminize uymayabiliyor. Bu tip futbolcuların rakip takımlara gidip gelmeleri hem maliyetleri düşürür hem de dostluklar bir yerden başlar. Fatih Terim muhteşem bir çıkış yaptı. Taraflı tarafsız herkesin takdirini topladı.”

“SADECE BİZ BİRİNİ İSTİYORUZ DİYE BÖYLE DÜŞÜNMEYİN”

“Sadece biz birini istiyoruz diye Fatih hocanın böyle bir çıkış yaptığını düşünmeyin. Böyle yapılması gerekiyor. Eskiden alındı. Biz Raşit Çetiner’i Fenerbahçe’den aldık. Fenerbahçe’ye başka futbolcular verdik. Bunlar yine gündemimizde olması lazım. Şimdiki kulüp başkanlarımız birbirlerine çok daha yakınlar ve iyi arkadaşlar. Birbirleri ile konuşarak anlaşarak böyle şeyler olabilir.”

“BU ŞARTLARDA NASIL TRANSFER YAPACAĞIZ?”

Bu açıklamayı ilk kez Rize’de yapıyorum. Biz sezon başından bu yana sattığımız kombinelerde topladığımız para 85 milyon lira. Sadece geçen sezon bir futbolcuya 65 milyon lira ödedik. Bu kulüpler nasıl döner. Bütün tribünleri satıyorsun, kombineleri satıyorsun. Yalvarıyorsun. Ben ilk önce Galatasaraylılara yalvarırım, bankalara yalvaracağıma. Allah razı olsun loca alan, kombine alanlardan. Bu şartlarda nasıl transfer yapıp ödeme yapacaksın. Herkesin ayağını yorganına göre uzatma vakti geldi ve geçiyor. Onun için çok iyi düşünüyor ve inceliyoruz. Gece fener ile sahaya çıkıp denenen futbolcu almıyoruz. Bu konuda kimlere ne söylemek istediğim çok açık meydandadır. Onlar kendilerini anlarlar. Biz futbolcuların saatlerce, günlerce maçlarını izleyip, takip ettiriyoruz. Galatasaray ve diğer kulüpler, bu saatten sonra bir lirası boşa gidecek harcama yapamaz.”

hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir