Antalya sıcaktan kavruluyor! Gece sıcaklığı bile 35 dereceye yaklaştı

Antalya sıcaktan kavruluyor! Gece sıcaklığı bile 35 dereceye yaklaştı…

Antalya’da geçtiğimiz gün başlayan sıcak hava dalgası etkisini sürdürüyor. Kentte, gündüz 42-45 derece arasında hissedilen sıcaklık dün akşam saatlerinde ise 34,3 derece ölçüldü.

06 Temmuz 2018, Cuma 10:03

Meteorolojinin geçtiğimiz günlerde Antalya için yaptığı uyarının ardından başlayan sıcak hava dalgası etkisini sürdürüyor. Kentte, öğle saatlerinde 42 ile 45 derece arasında değişen hissedilen sıcaklık, dün akşam 34,3 dereceye kadar ulaştı.

ANTALYA KAVRULUYOR

Meteoroloji verilene göre, Antalya’da mevsim normallerinin 7 derece üzerinde seyreden sıcaklıkların, pazar gününden itibaren 6-7 derece düşüş göstereceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL’DA DENİZ SUYU 27 DERECE

Bu sıcaklık, aynı gün içerisinde İstanbul’da en yüksek hissedilen 32,6 derecenin üzerinde gerçekleşti. İlerleyen saatlerde 1-2 derecelik düşüşün yaşandığı kentte, nem oranı yüzde 18, deniz suyu sıcaklığı da 27 derece olarak ölçüldü.

MARMARA’DA SICAKLIK ARTIYOR

Bu arada Marmara Bölgesi’nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede hava parçalı ve az bulutlu olacak. Sıcaklıkların mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredeceği bölgenin Trakya kesiminin yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Bölgede rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

posta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir