Genç Parti geri dönüyor! (Özel Haber)

Genç Parti geri dönüyor! (Özel

Haber)

Genç Parti  geri dönüyor! (Özel Haber)

Cem Uzan’ın talimatı ile Genç Parti yeniden oluşuma geçti. İzmir’de il başkanlığı görevine Koray Günüç getirildi. Partililer büyük bir heyecanla Uzan’ı bekliyor. Genç Parti yeniden siyaset sahnesine çıkıyor. Partinin Genel Merkez Vekili Avukat Metin Altmışkara teşkilatlanma sürecinde aktif rol alıyor.  İl teşkilatlarını kurmaya başlayan Genç Parti, İzmir’de de oluşumunu hızlı bir şekilde tamamlamak için çalışmalarına devam ediyor. Çankaya Fevzipaşa Bulvarı Ercüment Bey İş Merkezi’ne açılan İzmir İl Başkanlığı’nda İl Başkanı görevine Koray Günüç getirildi. Genç Parti İzmir Karabağlar İlçe Başkanlığına Cenk Kızılkanat, Çiğli İlçe Başkanlığına Emine Belge, Kemalpaşa İlçe Başkanlığına Ömer Aksoy, Konak İlçe Başkanlığına Haydar Solar atandı. Başkan Günüç, “20 gün sonra 30 ilçe başkanımız atanmış olacak” dedi.

‘2018 FİNAL’

Tüm Türkiye’de il ve ilçe teşkilatlarının kurulması yönünde Genç Parti Genel Merkez tarafından talimat gelmesi üzerine İzmir’de de çalışmaların başladığını dile getiren Başkan Günüç, “Cem Bey’in talimatıyla Genel Merkezimiz tüm Türkiye’de atılımlarına başladı. Bu çalışmalar diğer partiler başta olmak üzere her kesin ilgisini çekiyor. Bize gelen talimatta bütün ilçelerin kurulması yönünde. Cem Bey, kendi sosyal medya hesabından ‘2018 yılı final’ olarak duyurdu. Kendisi gelene kadar tüm il ve ilçelerin hazır olması gerekiyor. Bize gelen talimatı yerine getirmek için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘HABER BEKLEDİK’

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın Fransa’ya gitmesiyle parti çalışmalarının durduğunu ancak bu süreçte herhangi bir başka partide görev almadığını vurgulayan Günüç şu ifadeleri kullandı: “Bu görev bize yaklaşık 1 ay önce verildi. Ben 2008-2009 yılları arasında il başkanıydım. Partinin kurucu üyelerindenim. 2002 yılında Konak İlçe Başkan Yardımcısı olarak girdim. 2009 yılında Genel Başkanımız Fransa’ya gittikten sonra düşüş oldu ve bıraktık. Bu süreçte başka bir partiye de geçiş yapmadık. Haber bekledik ve görev tebliğ edince çalışmalara başladık.”

‘ÖNCELİK ESKİ BAŞKANLARA’

Şu ana kadar 5 ilçe başkanının belirlendiğini açıklayan Günüç, “Yaklaşık 20 gün sonra 30 ilçemizin ilçe başkanlarını da belirlemiş olacağız. Görüşmelerimize devam ediyoruz. İlçe binalarımızın tek tek açılışını gerçekleştiriyoruz. İlçe başkanlarını ahde vefadan yola çıkarak daha önce ilçe başkanlığı yapan arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Onların emekleri çok fazla ve 2002 yılından beri hepsini tanırım. Bu arkadaşlarımızla görüşüyoruz. İlçe başkanlığı için talepler var ancak önceliğimiz eski ilçe başkanları. Yeni talepleri de değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

‘AYRICALIĞIMIZ VAR’

Genç Parti’nin yeniden hareketlenme aşamasından insanların gösterdiği ilgi hakkında da açıklama yapan Günüç, “Partimizin bir ayrıcalığı var. Biz çok geniş bir aileyiz. Genç Parti sevdası, Cem Uzan sevgisi insanların kalbine yerleşmiş. Bu sevgiyi, sevdayı yeniden alevlendirmeye çalışıyoruz. İl başkanlığını açtığımız günden beri çok sayıda insan yanlarına başka insanları da alarak bu teşkilatlanmadan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Biz de Genel Başkanımız Cem Uzan’ın ekim ya da kasım ayı gibi geleceğini söylüyoruz. Genç Parti’nin 3 ayda yaptığı yüzde 7,5 oranını bu kez çok fazla geçeceğini düşünüyoruz” dedi.

Eda Ebru Naneci / Özel Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir