Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir Ticaret Odası Toplantısı’nda konuştu


Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir Ticaret Odası Toplantısı’nda konuştu.İzmirlilere mesaj veren Erdoğan, ideolojik saplantılara değindi ve iş dünyasına 2023 ekonomik hedeflerini hatırlattı


http://im.haberturk.com/2018/04/28/ver1524933234/1940577_620x410.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir Ticaret Odası Toplantısı’nda konuştu. Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin İzmir kongresine katılımının ardından İzmir ticaret odasının toplantısında konuştu.

Ekonomiye dair önemli mesajlar veren Erdoğan, yeni sisteme dair de açıklamalar yaptı. Erdoğan, İzmir’in Menderes’e ve Demokrat Parti’ye desteğine dikkat çekti, Özal’ın ekonomi politikalarını hatırlattı. 24 Haziran sonrası için iş dünyasına seslenerek ”İş dünyası ile birlikte seferberlik ruhu ile çalışmalıyız” şeklinde konuştu. İzmirlilere ise ‘İzmir hiçbir ideolojik saplantıya kurban edilemeyecek kadar önemlidir” mesajı verdi.

”İZMİR HİÇBİR İDEOLOJİK SAPLANTIYA KURBAN EDİLEMEZ”

Erdoğan İzmirlilere ”İzmir’in istikrara çok daha fazla değer vermesi gerekiyor. İzmir ve genel olarak kıyı bölgesi Demokrat Parti’ye Menderes’e verdikleri büyük destekle demokrasiye bağlılıklarını ispatlamışlardır.

İzmir AK Parti hükümetleri döneminde diğer vilayetlerimizle birlikte İzmir’in de her alanda gelişmesi için gereken altyapıyı kurduk, belediyelerin yapması gereken pekçok yatırımı da bakanlıkların destek çıkması ile gerçekleştirdik.

Verdiğimiz tüm desteğe rağmen İzmir patinaj yapıyorsa hepimizin düşünmesi lazım İzmir’in bir dünya kenti olması prejemizdir. Dünyanın en büyük organizasyonlarından EXPO’yu izmire kazandırmayı çalıştık ama olmadı. Bunu durup düşünmek lazım” şeklinde mesaj verdi.

İzmir’i büyütmek istediklerini vurgulayan Erdoğan, ”Rabbimiz insan için ancak çalıştığının karşılığı vardır buyuruyor. …Sürekli aynı şeyleri yaparak farklı sonuçların doğmasını beklemek akıl karı değil. İzmi’i geometrik bir büyüme sürecine sokalım gelin izmiri şaha kaldıralım. İzmir hiç kimsenin ideolojik saplantılarına kurban edilemeyecek kadar önemlidir. İzmir hiçbir ideolojik saplatıya kurban edilemeyecek kadar önemlidir.” dedi.

 

YENİ YÖNETİM SİSTEMİ

”Türkiye 24 Haziran seçimleri ile birlikte Cumhuriyet’in kuruluşundan sonraki en önemli değşimi hayata geçirecek.” diyen Cumhurbaşkanı, yeni sistem değişikliğine ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü:

”Bir sabah kalktığımızda hadi yönetim sistemimizi değiştirelim diyerek yola çıkmadık. Gazi’nin bize emanet ettiği Cumhuriyeti daha ileriye taşımak için nasıl bir gayretle çalıştıysak bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. 

Rahmetli Özal’ın demokraside ve ekonomide kendi deyimiyle ülkemize çağ atlatmak için ortaya koyduğu çabanın kimler tarafından önünün kesildiğini bugün daha açık görüyoruz. 15 yıllık iktidarımızda vesayetin oyunlarından darbe girişimleri ne kadar neler ile mücadele etmek zorunda kaldığımızı biliyorsunuz.

Mevcut sistemle Türkiye’nin daha fazla yola devam edemeyeceği ortadadır. 24 Haziran’da Türkiye’yi bambaşka bir yönetim sistemine geçirmemizle, süreç, sonuçlandı.

Artık eski diyebileceğimiz sistemin krizlerinin mağduru ne kadar varsa hepsinin ruhunu şad ettiğimize inanıyorum.”

EKONOMİ VE İŞ DÜNYASINA DAİR 2023 HEDEFLERİ

”Yeni sistemin en büyük katkısı ekonomiye olacak.” diyen Erdoğan, ”Türkiye 15 yılda 3.5 kat büyümüştür. Ama bazı alanlarda biliyoruzki bir süredir arzu ettiği ivmeyi yakalayamamaktadır. Artık kararları daha hızlı vermek, uygulamak ve hedeflerimize ilerlemek mecburiyetindeyiz. Tüm gayrete rağmen 2023 hedeflerimizin ekonomik kısmına ulaşma konusunda geriye düştüğümüzü biliyorum. 24 Haziran’ın ardından işdünyası ile birlikte seferberlik ruhu ile çalışmaya başlamamız şart. Türkiye’ye vites yükselttirecek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak icraatları hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: HaberTürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir