Aykut Kocaman Ozan’a neden oynamadığını anlattı

Aykut Kocaman, neden yedek kaldığını soran Ozan’a, yaptığı bireysel hatalardan dolayı gol yediklerini ve bu yüzden yedek kaldığını söyledi.

Sivasspor maçında yedek kalınca Aykut Kocaman’la görüşen Ozan Tufan, neden oynamadığını sordu. Kocaman, sitemli konuşan genç oyuncuya, sahada dalgın davranışlarda bulunup yerini kaybettiğini ve bu nedenle goller yediklerini anlattı. Kocaman, eksiklerini gidermezse oynatmayacağını da bildirdi.

AYKUT KOCAMAN-OZAN TUFAN GÖRÜŞMESİ

Fenerbahçe’de son haftaların konusu Aykut Kocaman’la Ozan Tufan arasında yaşanan gerginlik. Bir süredir yedek kalan Ozan, birçok eksik olmasına rağmen Konyaspor maçında da tercih edilmedi ve formasını 18 yaşındaki Oğuz Kağan Güçtekin’e kaptırdı. 

4 Kasım’da oynanan Osmanlı maçı, Fenerbahçe’de tam anlamıyla taşları yerinden oynattı. Aykut Kocaman’ın Mehmet Topal, Neustaedter ve Skrtel gibi sorun yaşadığı futbolcuları kadro dışı bırakması beklenirken, büyük bir sürpriz yapıp, bu oyuncuları bir sonraki hafta Sivasspor karşılaşmasında ilk 11’de oynattı.

Sivasspor maçına kadar banko ilk 11’de oynayan ve birçoklarına göre başarılı bulunan Ozan, o gün yedek kulübesinde oturdu. Teknik direktör Aykut Kocaman ile özel bir görüşme yapan Ozan Tufan, daha önceden sorun yaşayan bazı oyuncuların sahada olmasına tepki gösterdi.

“Sorun çıkaran herkes sahada. Ben de mi oynamak için sorun çıkartayım?” sözleriyle tepkisini ortayan genç oyuncuya Kocaman, soğukkanlı bir şekilde yanıt verdi. Tecrübeli teknik adam, yardımcılarının çıkardığı maç raporlarını Ozan Tufan’ın önüne koyup, yenilen gollerde büyük hataları olduğunu anlattı.

Kocaman, Ozan’a çok arzulu ve gayretli olmasına rağmen sahada dalgın davranışlarda bulunup, yerini kaybettiğini, bu eksikliğini gidermediği taktirde oynamasının mümkün olmayacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir